Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Mirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!
Ndoshta do te ma vini mua fajin, por me besoni nuk e "mbys" çunin tim, që të rrijë rehat komshia poshtë.
Djalin e kam gati dy vjec.
Zonja qe banon poshtë nesh nje e me dy i bie tavanit me shkop, që te mos bejme zhurmë.
Ne fakt çuni me zgjohet shpesh natën, qan dhe ankohet, ndodh qe vrapon neper shtepi naten, flet....
Mirëdita bebe!
Si jeni?
Jam një djale 30vjec dhe jam i dashuruar marrezisht me të dashuren time.
Ajo eshte shtatzënë dhe më kërkon te martohemi, me dasmë, sepse ashtu ia kërkon familja, por mua më vdiq daja dhe babi brenda tre muajve.

Mirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!
Ja programi ushqimor për ditën e mërkurë.

ZEMRA E PARADITES
Biskota Mellin (ose crackers me drithëra)
+ Ujë natyral me ekstrakt lëng Molle.

DREKA
Sot kemi zgjedhur
Makaronçin lloj Pennette të zhytur në Gjizë dhe Grana.
(Bashkojmë gjizën me Granën, shtojmë vaj ulliri dhe e rrahim, derisa të marrë trajtën e një kremi.)
Për pjatë të dytë, karrota të zjera në avull.
+ Frutë sipas dëshirës
+ Ujë Natyral
+ Një Panine për të krruar mishrat e dhëmbëve.

Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
E nisim ditën e sotme me programin ushqimor të ditës së Mërkurë me:

ZEMRËN E PARADITES
Shkopinj buke ose biskota me miell orizi (pak më të forta, se biskotat e zakonshme).
+ Frut (Mollë Boronicë).

Ose Biskota Plasmon ose shkopinj buke (Grisini).
+ Frut i grirë (Mollë+Kajsi)
+ Ujë natyral.

Pershendetje te dashura mama!
Kam një djalë të vetëm 3 vjec.
Nuk rri dot pa mua dhe nuk bën asgjë vetë.
Më thotë gjithmonë, beje ti.
Mirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!
Ja çfarë kemi përgatitur për ditën e sotme.
ZEMRA  E  PARADITES
Grissini (shkopinj buke)
+ pelte frute (Banane)
+ Ujë Natyral mineral

Mirëdita të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Martë kemi përgatitur:

ZEMRA E PARADITES
Biskota Plasmon ose shkopinj buke (Grisini).
+ Ujë natyral

DREKA
Për vaktin e drekës kemi përgatitur:
Qofte me mish viçi në salsë domateje (Siç mund t'a kuptoni sot fillojmë me pjatën e dytë, sepse nëse e lë në pjatë Makaronçinin, nuk ndodh asgjë).
Ju lutem publikojeni, se jam shumë e mërzitur!
Pershendetje nena!
Kam nje djale 3 muaj e gjysem dhe ka 2 ditë,
Mirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!

Ashtu  ju kishim premtuar po ju sjellim ide për ditën e Hënë. :)

E filluam ditën e sotme me biskota (ose crackers) të përshtatshme për moshat, për zemrën e paradites.
+ Ujë natyral.

DREKA fillon me:


Mirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!
Shpejt dhe shkurt diçka për drekën, darkën e të Hënës dhe zemrat e paradites dhe pasdites për muajin në vazhdim.
Sot presim një dhëmb të dalë ndaj kemi shumë teka me ushqimin.
U gjendëm të papërgatitur ndaj refuzimit të ushqimit, për këtë zgjodhëm të kënaqim pak me ushqimin e preferuar. 
Për sot menduam të gatuajmë:
Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Hënë kemi përgatitur:

Zemrën e paradites
Crackers në formë të rrumbullakët ose shkopinj buke (Grisini).
+ Frut i grirë (Mollë+Kajsi)
+ Ujë natyral.


Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Mërkurë kemi përgatitur:

Zemrën e paradites.
+ Frutë Banane në formë Mouse ose Pelte, me një ose dy biskota Plasmon të thërmuara brenda.
+ Ujë natyral mineral.

Dreka.
Për vaktin e drekës kemi përgatitur:

Oriz me tul perimesh
+ djathë i grirë Grana .
+ vaj ulliri ekstravirgjër
Për pjatë të dytë:

Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Martë kemi përgatitur:

Zemrën e paradites.
+ Frutë në formë Mouse ose Pelte, me një ose dy biskota Plasmon të thërmuara brenda.
+ Ujë natyral mineral.

Dreka.
Për vaktin e drekës kemi përgatitur:

Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Hënë kemi përgatitur:

Zemrën e paradites.
+ Kos (për fëmijë, me fruta, natyral, etj)
+ Ujë natyral.