Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Pershendetje nena!
Jete here do ju kerkoja ndihmë, per nje shoqen time e cila këto dite lind, por per fat te keq nuk i ka blere asgje bebit (vajze), sepse s'ka mundësi.. I punon vetem burri qe merr 12000 leke ne muaj.
Pershendetje!
Nena te dashura çfarë shenje mund te jetë kjo?
Mirëmëngjes!
Ju lutem nenave qe ndodhen ne Athi te me ndihmojnë me veshje per vajzen 8 muajshe, nese kanë rroba qe s'u bejnë femijve tuaj, se nuk kam mundësi ti blej.
Mirëmbrema!
A mund te ma publikoni kete hall qe kam se eshte e mundur keshtu te lexoj eksperiencat e mamave?
Pershendetje!
A ka ndonjë nene qe jeton ne USA te me tregon cfarë biskotash perdor per bebe 1 vjec, se nuk po gjej te duhurat per tja berë me qumesht ose kos.
Pershendetje nena!
Bera nje pap test dhe mjekja me tha qe kam virusin HPV dhe disa qeliza jane prekur nga ky virus, jetoj ne usa dhe anglishtja ime nuk eshte perfekte e disa gjera nuk ja kuptoja,
Mirmbrema!
Doja te dija nga ju nena qe keni lindur femijen e pare cezariane si e keni kaluar shtatezanine e dyte ? A keni pasur shqetesime ? Faleminderit!
Pershendetje nena!
Kam djalin tre vjec u be dy javë qe zgjohet ne mengjes dhe i mban ere goja
Pershendetje nena te dashura!
Jam pak jashtë teme, po nese keni ndonje informacion ju lutem me thoni.
Përshëndetje nena!
Si i keni mesuar bebushat tuaj te flen ne karrocë, se djali ime, kur i vjen orari gjumit qan nuk fle jashtë ne karrocë.
Ju lutem publikojeni!
Dje bera analizat e dola me infeksion te madh veshkash e me duhet te marr ilaç dhe me duhet te ndaloj gjirin djalit. Faktikisht ai asnjeherë se merr veç me te shtrydhun e i kam
Pershendetje te dashura nena dhe stafi i bebe dhe vogelushe!
Pas disa ditesh desha te udhetoj me djalin tim nje vjec te bejme 4 5 dite plazh por nuk mund të udhetoj pa sexholinon, une se Kam nje te tille pasi skemi levizur asnjehere jashte Tirane dhe kafet kur dalim me djalin i kemi afer lagjes!
Tani me duhet patjeter se fillon dhe cerdhen djali e duhet cuar perdite, por doja tju pyesja mos ka ndonjera sexholino per te shitur por me cmim te arsyeshem se per momentin smund ta ble dot, dhe per ditet qe do pushojme na kane ftuar !Ju fll nese ndonjera nga ju nena do mund te me ndihmonte!
Te lutem publikojeni!
Përshendetje nena B&V!
E kam cunin 2 muajsh me qan shumë, nuk fle terë ditën, 1 ore naten ne 3 e ze gjumi.
Dje e pata per kontroll pediatra me tha mirë e ke nuk shoh se ka ndonje gje te keqe
Pershendetje Bebe&Vogelushe
! Do doja nje mendim nga nenat e faqes.
Jam shtatzene ne muajin e 7 dhe eshte shtatzania e dyte. Ka 3 vjet qe kam lindur me operacion dhe me kane filluar dhimbje te forta barku ka dy jave. Isha ne spital dhe me thane qe ngaqe bebi po rritet hapet lekura dhe nga plaga me krijon dhimbje. Mos ka patur ndonjera te njejten gje sikur une ju lutem se jam shume e shqetesuar. Do doja mendimin tuaj nena mos me keqkuptoni. Ju pershendes.
Pershendetje!
Ju lutem mund ta publikoni mesazhin tim?
Jam 12 javeshe shtatzane dhe vjell nga 10-12 here ne dite.
Mirembrema B&V!
I lexoj te gjitha postimet tuaja!
Ju falenderoj per ndihmen qe na jepni ne edukimin e femijeve.
Une jam nene e nje djali 6 vjec e gjysme dhe nje vajze 2 vjec e gjysme.
Kete fundjave djali me beri nje pyetje me te cilen me gjeti te papregatitur.
Pershendetje  bebe dhe vogelushe !
Ju lutem publikojeni!
Kush ka mundesi te me ndihmojë me nje karroce per bebe qe si duhet do ju isha shumë mirenjohese!
Pershendetje!
Mund ta publikoni?  ... Faleminderit
Me djersin djali shumë te supet e ne qafe...ohh zot mbeta gjithe naten zgjuar ta fshije o nderroje...Sapo i eshte shendoshur qafa se i behet me prerje nga djerset, fillon e i behet serish..Edhe sikur ta ve nje body prap djersin...
Pershendetje!
Jam e shqetesuar, sepse nuk me ka ardh cikli.
Ligjit ashtu  ne dhjetor.
Pata ciklin deri ne fund te Janarit, pastaj nuk me erdhi me deri ne 12 Korrik.
Mami Viola shkruan :
Mirëdita te gjithave mamave te kesaj faqeje !
Unë si fizik jam shume e shendoshe, por kur bie shtatzane behem mos me keq.
Bie ne depresion dhe nuk ha asgje, por prape shendoshem.
Pershendetje mikja ime!
 Doja një mendim, pasi po me fiksojnë ojnë njerëzit ne lidhje me gocen.
Ka lindur 2.9kg hyn per 10 muaj dhe peshon 7.9kg. Kështu eshte shumë aktive qendron ne kembe eshte shume nevrike.
Mirëdita Bebe&Vogëlushë!
Po kaloj një periudhë të vështirë të jetës sime.
Kam gjashtë muaj që kam lindur vajzën e dytë dhe tani cikli më eshte vonuar.
Nuk kisha dëshirë per femije tjeter dhe nuk e dua nje femije te trete, por burri im e deshiron jashte mase.
Pershendetje nena te palodhura!
Sivjet dua te regjistroj femijen ne kopsht.
Mund te me sugjeroje dikush ndonje kopsht te mire me cmim te arsyeshem, apo
Pershendetje nena te dashura!
Kam vajzen 6 muajshe, dhe do te flejë vec permbys, ndryshe ska gjumë, as diten as naten.
Unë ngela roje, pasi kam degjuar qe bebet nuk duhet te flenë permbys, eshtë rrezik per jetën.
Ata futen ne gjumë te thellë sa nuk zgjohen me kurrë. A eshtë vertet kaq shumë rrezik?
Faleminderit nese përgjigjeni!
Ju uroj shendet!Pershendetje!
Doja te shisja dy karrige per femije, per makine!
A mundem t'ju nis fotot?!
Pershendetje nena!
Kam degjuar qe lindja e dyte cezariane eshte me e lehte se e para.
A eshte e vertete kjo nga eksperiencat tuaja?
Faleminderit  per komentet!
Pershendetje!
Eshte hera e parë, qe ju shkruaj!
Ju lutem a mund ta publikoni?
Kam djalin 6 muajsh.
Pergjithsisht eshte femije i qetë.
Pershendetje!
Kam per te shitur kete karrocen!
Pershendetje!
Nese eshte e mundur ta publikoni!
Kam krevatin e vajzes te cilin dua ta shes per 10.000 lek te reja.
Pershendetje!
Djali im ne datë 17 Gusht mbush 3 muaj dhe poshte nga ana e djathtë i ka dale dhëmbi.
Eshte normale?
Pershendetje bebe dhe Vogëlushë!
Jam nje muajshe shtatzanë, po kam shume dhimbje mesi dhe keputje trupi.
Përshëndetje!
Kam djalin 3 vjec dhe më ankohet shumë nga këmbet.
I dhembin shumë sidomos naten, i bëra eko dhe nuk i dilte asgje e keqe, por
Pershendetje nena të faqes me te vecante!
Unë nuk dëshiroja femije, ai i adhuron.
Edhe une i dua, por dua të rregullojmë jetën tonë per ta mirepritur kete foshnje!
Ti krijojme kushte dhe cerdhe te ngrohte.

Miremengjes nena te dashura!
Ju lutem me lehtesoni pak me keshillat tuaja, se jam shume e shqetesuar!Menjehere pas lindjes nuk duhet te degjojme ata qe thone se nuk mbetesh shtatzene menjehere pas lindjes. Nese nuk merrni masat e duhura, shume shpejt dhe pas nje intervali te shkurter kohe do te gjendeni me nje tjeter test pozitiv ne dore. Nenat e reja duhet te ngulisin ne koke idene, se pas lindjes se foshnjes eshte shume e lehte te mbetesh serish shtatzene, madje edhe gjate gjidhenies mund te rimarre rruge prodhimi i vezeve (ovulimi) tek gruaja, madje Jo vetem kaq, por ovulimi mund te filloje edhe gjate periudhes se lehonise, ose ndryshe 40dite pas lindjes.
Pershendetje Bebe&Vogelushe!
Jam mami i nje bebi gati 7muajsh.
Ne shtator me duhet te kthehem patjeter ne punë e cunin do e coj ne cerdhe. Dado s'e coj dot se kushton plus dhe s'kam ndonje te njohur qe te kem besim.
Mamin e vjerren i kam te dyja ne pune.
Pershendetje!
Nese eshte e mundur ta publikoni?Burri me siguri, ai e ka fajin, ai ju mbush me rrena nga mëngjesi në darkë, se po tha ndryshe gjatë këtyre nëntë muajve nuk mbijeton i shkreti. Faljani, por aman vetëm për të besuar mos i besoni! :)
Pse? Do pyesni ju duke u hedhur përpjetë. Jua them unë pse!
Gënjen kur ju thotë, kaq e qetë sa je tani, s'ke qenë kurrë përpara, madje edhe kur doje t'i mbushje mendjen vjehrrisë, se ishe gocë e urtë :)
E qetë me kokën ke WC-ja kur villje, e qetë tek gjinekologu kur prisje rezultatet e testeve, test, bitest, amnioçentezitest, apo glukozit kur i ngele infermierit në dorë, se të ra të fikët dhe burri u turr të të mbante vetë. :)
Përshëndetje nena!
Mund te me thoni ndonje recetë per beba 4 muajsh?
Shumë faleminderit!


Faleminderit që na keni shkruar dhe ju lëmë linkun ndihmë
Kalendari i ndërhyrjes së ushqimeve të ngurta sipas pediatrit

Përshëndetje beba & vogelushe!
Dua dhe unë te trajtoj nje teme: Dhuna ndaj femijeve

Sot isha me djalin tim 2 vjec te nje lokal qe ka dhe lodra, por atje ndeshem me dicka te papritur. Djalim po luante me nje femijë tjeter me te vogel se vetja. Ai ishte me gjyshin e tij. Djali im i kerkonte te luanin dhe e terhoqi nga dora te voglin, gjyshi tij i foli djalit tim, unë thjesht pashë dhe heshta.
Pershendetje!
Kam nevojë per keshillen e juaj nena.
Jam shtatzene 12 javeshe para nje jave bera duo test dhe doktori me tha qe esht gjithcka ne rregull,
Pershendetje nena!
Ju lutem publikojeni!
Menstruacionet e fundit i kisha ne daten 1dhe zgjaten vetem tre dite.
Pershendetje!
Doja te dija nga nenat qe kane lindur me menyren cezariane .
Cila eshte diferenca e femijeve tuaj ?
Vogëlushja Peyton është çuar në studion e mjekut, Nëntorin e shkuar dhe pediatri kishte vërejtur vonesë në rritje, zhvillim dhe nënpeshë jo normale. Mamaja, Kimberly, 23 vjeç, por nuk ishte paraqitur në vizitat e ardhshme pediatrike, që i kishte caktuar specialisti.

Pas testit bera nje eko dhe doktori me tha qe nuk je shtatzanë,  te ka dale testi pozitiv, per shkak se je afer ciklit.
Pershendetje!
Jam shum e shqetësuar! Bera nje test shtatzanie pasi kam nje muaj qe po tentojme per shtatzani dhe me doli nje vizë dhe nje tjeter e zbehte.
Pershendetje nena!
Jam ne javen e 37-të e bebi s'po kthehet akoma me koke poshte.
Isha sot tek spitali, por nuk arriten ta kthejne me dore as doktoret.
Pershendetje nena te dashura!
Sot ju shkruaj jo per nje hall, po per nje deshire. Perpara se te shpejtoni me paragjykimet ju lus qe te mundoheni te shikoni nga kendveshtrimi im.
Kjo deshire nuk eshte vetem imja, por edhe e nenes dhe gjyshes time. Qe te tria ne kemi enderruar te lindim djem. C'lidhje ka gjinia do thoni ju?!
Femija eshte dhurate dhe duhet nesoj!


Per te shuar kureshtjen dhe ndoshta padurimin (mision i pamundur ky) e Bevogelusheve tona per te bere sa me pare te jete e mundur rezultatin e testit e shumepritur te shtatzanise :) ja ky klik qe uroj t'ju vleje.

Gjeja e pare qe duhet te beje nje grua, sapo ve re vonesa ne ciklin mestrual eshte

testi i shtatzanise, kjo sepse pikerisht ne javet e para te shtatzanise fillon te formohet truri dhe shume prej organeve te fetusit. Nena e ardhshme sapo te marre vesh lajmin duhet te ndjeke nje stil jete te shendoshe, ndersa nese zgjedh me deshire te kete femije, acidi folik duhet filluar qe ne castin e vendimit te marre.

Gjithashtu e rendesishme eshte qe gruaja ta dije nese eshte shtatzene, sidomos kur ndjek nje kure mjekesore, sepse mund te marre ilace qe demtojne fetusin.

Kur dhe si mund te shohesh nese je shtatzene
Pershendetje!
Ju lutem publikojeni!
Bera nje test shtatzanie dhe doli nje vizë e kuqe dhe nje vije e zbehte.
Pershendetje nena te dashura!
Kam nje problem me vajzen time 2 vjec e gjysem.Ka disa dite qe rreth qafes i shfaqen si pucra vape ose si skuqje.
Mendova se jane prej vapes, por me pas vura re qe i behen prej qumeshtit.
Isha me e lumtura ne kete bote se m'u vonuan periodat 4 dite
Mendova se jam shtatzane, se kam 5 vite qe kerkoj nje bebe por sot gjithe lumturia ime mori fund kur me erdhen ato
Pershendetje!
Anonim te lutem!
Me ka kaluar data e ciklit.. Nuk kam asnjehere date te sakte, por kesaj rradhe më kaluan shume.


Vonesa në ciklin mestrual, por testi rezulton negativ.

Shpjegime të mundshme :
Arsyeja e vonesës së ciklit nuk është shtatzania. Testi është "fals negativ"

Në rast vonesash nuk duhet të harrojmë faktin që testet shtëpiake të shtatzanise kanë një ndjeshmëri të ulët ndaj rezultatit të vërtetë:
kjo do të thotë janë në gjendje të dallojnë shtatzaninë vetëm kur niveli i HCG, hormonit të pranishëm në trup arrin një nivel të konsiderueshëm.


Sigurisht qe ta shpifin! Por edhe femijet me te superdizinfektuar mund tu shfaqen perpara aventurat me parazitet.  Ja disa nga masat qe duhet te marrim:

Krimbat osiure

Si zbulohen: Me sy te lire. Jane te bardhe, te rrumbullaket, te gjate 1cm. Dyshohet se sjellin kruajtje byci.
Testi i ngjiteses
Pershendetje nena!
 Kam vajzen 16 muajshe dhe me ka dale me infeksion urinar, konkretisht me bakterin e-coli. I kam filluar antibiotik.
Pershendetje Bebe&Vogelushe!
Kam nevoje per ndihmen tuaj!
Mestruacionet i kam pas me 27Nentor dhe prej asaj kohe nuk me kane ardhur ende.
Theksoj se nuk kam asnje shenje shtatzanie përveç gjoksit te fryre dhe me dhemb kur i prek dhe fryrje te barkut, kam shume siklet.
Theksoj se test nuk kam bere ende, po sipas mendimit tuaj mund te jete vonese cikli ose...?!


Faleminderit që na keni shkruar dhe ju lëmë linkun ndihmë
Llojet e testeve të shtatzanisë dhe pas sa kohësh duhen bërëSa here kemi degjuar per nena qe nuk donin nje shtatzani te dyte kur pas dy vjetesh ja ku e shohim te dale xhiro me karroce me barkun e bukur ne plan te pare?
Shume prej tyre, qofte prej lindjes traumatike, qofte se nuk do donin nje femije tjeter nderkohe qe i pari nuk ka hequr pelenat, qofte se kane menduar se gjate gjidhenies nuk mbetesh shtatzene, jane gjendur te shqetesuara perballe testit te dyte pozitiv.
Zgjedhja e metodes me te mire kontraceptive duhet te behet ne baze te faktit nese nena ushqen, ose jo me gji.
Kjo sepse hormonet e pranishme tek kontraceptivet orale mund te arrijne nepermjet qumeshtit tek femija.
M.gjes bebe vogelushe faqja ku shfryjme dufin nga shpirti jone qe trazohet nga e mira dhe e keqja...eshte ora 4 e mengjesit dhe syri im nuk ka bere gjum fare...ndihem shum keq e shkateruar fizikisht emocionalisht...ku perplasjet me vjerren me kane sjelle shkaterim gjithmone nuk di si te veproj...cdo gje mer fundin me burrin pastaj fundi kthehet fillimi..por nuk shtyhet keshtu ku lumturia ime po zhduket nga buzet e mija...
Aman moj nëna!
Ju shkruaj nga halli, me besoni. Them me vete pas lindjes se djalit cfarë dreqin është kjo jetë kështu? Vetëm rro për të ndërruar e ushqyer fëmijën... Unë nuk e desha këtë femije vetem burri donte. Kisha punen sa mire por kur vajta dje të pyesja a mund te kthehesha në pune me thane qe kishin marre nje vajze tjeter dhe s'kishin nevoje per momentin. Ndihem e vdekur pa pune, kot, bosh brenda, asnje s'me ndihmon.
Jam nje nene e 2 femijeve 5 vjec dhe 6 muaj.
Jetoj ne Tiranë me burrin dhe familjen e tij.
Do dal pak jashte teme oj nena, jam ne hall te madh.
M'u nxi jeta, prinderit e burrit me thone nuk kemi leke sa here qe mua me duhet ndonjë gje per femijet se per vete e kam harruar veten tashme.
Pershendetje!
Ju shkruaj per here te pare jashte temes se fëmijëve. Jam nje vajze e re ne moshe.
Kam nje djale te vogel jetoj jashte shtetit me burrin dhe prindërit e tij, po problemi qendron qe kemi vetem debate perdite.
Mirembrema nena!
Jam shume e merzitur ndoshta me duket mua por kam nje muaj e gjysmë qe kam lindur dhe kam ardhur ketej nga vjehrra, per te ndenjur, pasi e kam pasur femijen e pare dhe s'e perballoja dot vetem.
Pershendetje bebe &vogelushe!
Une jam 22 vjec kam 10 muaj, qe po tentoj per beb, po pa rezultat.
Ne spital isha para 4 muaj dhe cdo gje ishte ne rregull nisa dhe acidin folik.
Kam 4 muaj qe e pi periodat i kam te rregullta duhet te me vinin me datë 4 s'me erdhen u lumturova pa masë.
Pershendetje!
Ju lutem mund te me ndihmoni me nje pergjigje!
Kam vajzen 2 vjec e gjysem dhe kisha deshire te nisja nje femije tjeter.
Pershendetje nena!!
Une qe po ju shkruaj jam mami i dy femijeve 4 vjec dhe 18 muajsh.
Shtatzanine e pare nuk arrita ta coja deri ne fund pasi femijes i kish pushuar zemra ne javen e 8, ndersa me shtatzanine e fundit kam qene tre muaj rrezik deshtimi,me njolla gjate gjithe kohes dhe ne fund rrezikoja te lindja para kohe.
Publikojeni ju lutem!
Me eshte mbushur djali 6muajsh me vapore ia bej me puder po hic.
Tani po ia bej me sudokrem i janë berë vaporet si te bardha.
Kam lindur qe 7muaj me prerje cezariane, periodat me zgjaten 40ditë pas lindjes dhe pasi mbarova pas nje jave me erdhen prapë dhe s'me erdhen dy muaj.
Pas dy muaji me erdhen me 10 Qershor dhe me asnjeherë kam.
Doja te dija nga nenat lia e qenit, varicela a mund te mos kete kruarje dhe te shfaqet me pucrra te kuqe, po jo me leng, po si me qelb tek femijet.
Pershendetje nena!
Kam vajzen 19 muajshe kam 1muaj e ca qe po perpiqem ti heq panolinen, ditët e tjera maksimumi 4 ose 5 herë ben urinen.
Pershendetje te dashura nena!
Jam ne muajin e 9-te shtatzanisë, pres nje djalë.
Pershendetje Bebe & Vogelushe!
Kam djalin 1 vit e 6 muaj dhe akoma nuk ia kam bere vaksinen e 1 vjecarit.
E kam shtyre nga virozat e stines.
Pershendetje bebevogëlushë!
Jam nje mami e dy vajzave 9 dhe 3 vjece.
Kam gati nje vit qe tentoj per nje shtatzani te 3-të po pa rezultat.
Përshëndetje!
Desha te pyes rreth mestruacioneve.
Nena me ndihmoni bebit tim 11 muajsh eshte berë te byca po dhe te rrezet e kofsheve gjak i kam perdorur puder Chicco si ka berë gje po ashtu me thanë me niseshte eshte berë me keq.
Me se tia lyej?
Faleminderit!


Faleminderit që na keni shkruar dhe ju lëmë linkun ndihmë
Përflakja, Përskuqja ose ndryshe Erritema nga Pelena
Pershendetje nena dhe ju administratorë!
Cfare biskotash i perdoreni bebave 9 muajsh?
Une i perdor Melin, po nuk po m'i pelqen me vajza.
E dyta a i jepni buke ne kete moshe?
Pershendetje bebe dhe vogelushe!
Kam nje shqetesim qe me mundon prej kohesh.
Kam djalin 3 vjec e gjysem dhe i mbahet goja kur fillon te flase e ka me shumë ne fillim te fjalise.
Theksoj se me pare fliste mirë, nuk kishte probleme me vonë ju bë....
Ju lutem publikojeni sa me shpejt ... anonim ️ju lutem!
Jam një vajzë 22 vjec e martuar, qe prej nji viti deshiroj nji beb po pa rezultat
Ka nji jav qe me dhemb fundi barkut sa herë


 

Më faaaaalni mua, por tani do merrem çik me thashetheme! :)
Jam në rërën e nxehtë dhe sot do bëj thashetheme vetëm për ato që na ranë në sy dhe na bezdisën ca. Nëse keni hasur tipe të tjerë, sinjalizojini në Bebe&Vogëlushë :).

E përsosmja
Sa lekë të ketë burri, përshtatet në çdo hotel, si me një yll dhe me pesë. I ka të gjitha me vete dhe kur nuk i ka i "vjedh" nga banja e hotelit, pastaj del në rërë. Në çantën e saj gjen që nga bostani e deri te specat e skuqur me gjizë. Jo vetëm që fëmijët e vet nuk i hanë, se u ngopet syri, por po panë kalamajtë e llojit të mamit "as më plas fare", u thërret se i sheh që u lëshon lëng goja dhe i ka mbetur se s'bën pastiçe apo byrek. Me pak fjalë ushqen kalamajtë, mamin, babin, mamin e mamit, babin e babit, gurët e sokakut.... :)

Pershendetje bebe & vogelushe!
Ju lutem publikojeni!
Jam nje nene 24 vjec kam nje vajze 2 vjec, mirepo jam shume keq.
Sa e kisha vajzen e vogel se kisha kete fiksim, por tani jam fiksuar keq sidomos kete 4 diteshin e fundit.
Mirëmbrëma nena!
Jam nje nene e nje djali 2vjec. Tani jam e lumtur, por para 6 vjetesh kam përjetuar tmerrin me te madh per nje prind...
Femija e pare humbi jeten pak dite pas lindjes, nga e tmerrshmja Vdekja ne djep.
Sa here qe shkruaj dicka ne Facebook mbi kete teme, per ti ndihmuar ne nje faqe nenash sidomos jam sulmuar nga shume prej tyre sa nuk mund te merret me mend.
Ne fillim te ngushellojne pastaj fillojne komentet me sharje.
Më është bërë zakon të dal me shoqet e mia në park sa here qe na lejon koha dhe diskutojme tema nga me te ndryshmet me femijet.
Pardje flisnim per vaksinat dhe njera nga mikeshat e mia tregonte per vajzen e nje kusherires se saj e goditur nga meningjiti, e cila kishte mbetur shume e vonuar.
Pershendetje!.
Ju lutem ka nevojë per këshillat e nenave kam tre dite qe e kam ndare djalin nga gjiri dhe akoma s'me ka ikur qumeshti.
Pershendetje!
Jam mami nje djali 2 vjec, por tani jam shtatzanë prapë ne muajin e 5-te.
Kam humë dhimbje ne kocka sidomos ne kurriz ne brinjë e ndjej sikur me shpon dicka.
Pershendetje!
Mund te dergoni ndonje recete ushqimi per nenat dhe vogelushet e tyre
Pershendetje nena!
Doja te dija nga ju kush e ka lindur femijen ne menyre cezariane dhe femijen tjeter e ka lindur vetë. Cila eshte diferenca midis femijeve?
Unë kam 18 muaj qe kam lindur, por do doja te nisja nje shtatzani tjeter, gjithashtu dhe lindjen ta bej natyrale.