Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Pershendetje nena!
Jam ne javen e 29-te te shtatzanise, bera analizen e diabetit dhe rrezultatet ishin keto.
Doktori me tha ti perserit perseri muajin tjeter, por une jam e shqetesuar,se nuk jane ne normale.
Kush nga ju i ka pasur te njejten dhe si keni vepruar?
Ju faleminderit!
Pershendetje bebe dhe vogelushe!
Dua te ndaj nje shqetesimin, me nenat e kesaj faqe.
Femija im nje muaj e gjysem ka lindur me fontanele (pjesa e bute e kokes) shume te vogel dhe gjiithashtu ka filluar ti mbyllet.
Pediatra me tha qe nuk duhet t'i mbyllet para vitit te pare te jetes, sepse kur mbyllet fontanela truri nuk rritet me dhe kemi te bejme me mungese te tij.
Nuk dime cfare te bejme dhe ku te veme!
Keni degjuar ndonje rast te tille qe femijve u eshte mbyllur heret fontanela dhe si jane tani, se po na iken truri. (anonim ju lutem)
Pershendetje!
Nena ju lutem me ndihmoni me nje menu ditore per nje bebe 9 muajsh dhe oraret kur i ushqeni.
Faleminderit! 😙
Pershendetje!
Ju lutem shume si tja bej djalit, qe sa i fut suposten i del per tre sekonda?
Ja mbaj fetlat e byces mbyllur po prape e nxjerr.
C'ti bej?
Desha tè bej nje pyetje ju lutem anonim...!
Eshte e mundur né moshen 35 vjece tè ikin cikli, mestruacionet???
E kam gjithmone tè rregullt!
Pershendetje bebe e vogelushe!
A ju ka ndodhur nenave ta ndjene beben gjalle tre muajshe?
Faleminderit!
Ju lutem info kontakti me 1 studio logopedie, qe te jete vertete efikase!
Mirembrema!
Kisha nje pyetje nese mund te me ndihmosh! Nese fetusi ne eko tregon nje jave me pak nga sa duhet te jete, a duhet te shqetesohem?
Faleminderit!
Nena mirembrema!
Shumica e nenave qe kam pyetur jo te vjella, po te peshtyturat ne shtatzani jane shenje e gocave.
Ju si thoni eshte e vertete?
Ju lutem bebe e vogelushe anonim!
Ju faleminderit nese e publikoni!
Pershendetje!
Pata nje abort spontan para 6 muajsh.
Kam dhimbje ne vezore Dhe pas ciklit dhe para ciklit!
Perse ndodh kjo gje?
Kam tentuar dhe per femije 3 muajt e fundit, por pa sukses!
Faleminderit!
Miredita!
Kete muaj me erdhen mestruacionet vetem 2 dite dhe nga dita e 3-te deri per nje jave kam pasur njolla kafe ne te rralle.
Kjo gje nuk me ka ndodhur ndonjehere dhe jam shume e shqetesuar se prej 2muajsh jam ndjere shume e lodhur dhe kam pasur gjume dhe gjate dites.
Doktoresha ime me tha, se jam e lodhur e duhet te pushoj, por dhe pas kures ndjehem serish keshtu.
Ju faleminderit!

Pershendetje nena te dashura!
Ju lutem kam nevoje per ju!
Jam ne javen e 15te.
Eshte shtatzania ime dyte, diten e enjte jam shtruar ne spital, pasi kam dhimbje barku dhe mesi , analizat kan dale shume mire, por kam shume frike mos m'i ndodhi gje bebit!
A i ka ndodhur ndonjeres keshtu si une?
Me ktheni pergjigje!
Pershendetje!
Ju uroj ti keni mire bebet tuaja...!
Jam nje nene, doja nje keshille ne lidhje me ushqimin hipp se si i jepet bebit ....une e lexova udhezuesin, por aty thoshte vetem perberjen...
Ju lutem publikojeni!
Pershendetje.
Te lutem, pyeti pak nenat...jam e interesuar per nje çerdhe rreth zones te Stacioni trenit-gjimnazi Sami Frasheri. Dua te coj djalin (19 muajsh) ne cerdhe per 4 ore (pa dreke). A mund te me adresoni nje cerdhe private ekonomike (se ne shtet s'te regjistron njeri tani). Faleminderit.
Pershendetje!
A mund te me sugjeroni emer goce ju lutem?
Vec desha te pyes per ndonje recete per femije 1 vjeçar.
Jam 22 javeshe shtatzene. Me ka kapur dhimbja. Dhembi duhet te mbushet ndoshta.
Ju lutem me jepni nje keshille cfare te bej qe te qetesohet.
Kam shume dhimbje.
Pershendetje!
Kam vajzen 17 muajshe u be 4 muaj me infeksion urinar ka dale me bakterin pseudomonas areouinosa.
Ju lutem nqs se keni pas ndonje rast si ky, pasi qenka nje bakter shume I keq e i veshtire per tu hequr.
Ju lutem nqs njihni ndonje pediater, urolog apo nefrolog te mire.
Pres pergjigjet tuaja!
Pershendetje mama!
Vajza ime 1 muajshe e 1 javeshe kam vene re se sa here bej ne udhetim me makine edhe sikur 10 minuta vajza me vjell shume.
Cfare behet ne keto raste se e kam te pamundur ta le vajzen ne shtepi, pasi e kam me qumsht gjiri.
Nje mendim nga ju nena se ne fundjave kam takimin me pediatren.
Pas vjelljes ti jap direkt te pi apo ta le disa minuta? Faleminderit!
Shitet krevat per femije jo shume i perdorur.
Shitet per arsye emigrimi
 cmimi 150 i diskutueshem.
Pershendetje te dashura nena...!
 Dua tu bej nje pyete nqs eshte e mundur me ktheni pergj nqs keni ndonje informacion. Jam shtatzane ne javen e 19 dje isha ke doktori per eko por me tha dicka qe me shqetesoj shum qe bebi e ka koken pak me te vogel se cduhet u bera shume merak por doktori me tha do ta shohim prap por kam para nje viti ne muajin e gjashte kam humb binjaket dhe para binjakeve dhe nje bebe tjeter dhe jam shum e friksuar o ZOT nk mund te duroj ti ndodh dicka bebit se do cmendem shum faleminderit per cdo pergj ju uroj gjith te mirat
Ju lutem nena!
A keni bere ne privat analizen e gjakut periferik dmth pervec gjak komplet?
Kjo eshte me e sakte si analize nqs e keni bere me thoni sa kushton!
Ne privat gjithmone.
Pershendetje!
Ju kisha lutur te me ndihmoni nese keni ndonje informate ne lidhje me transferimin e vezeve si dhe a ka ndonje ane negative per personin qe i dhuron!
Ju lutem kush do qe ka ndonje informate per kete gje!
Anonim ju lutem!
Ju lutem publikojeni sa me pare!
A me tregoni nje ortopedik per vajzen dy vjece ne keto privatet ne Tirane!
Ndonje mjek te hajrit e ndonje nr kontakti me te. Please!
Pershendetje b&v !
Kam djalin gati 3 vjec dhe thote goxha fjale shqip dhe anglisht se jetojme jashte.
Numrat deri 20 ang dhe shqip. ngjyrat, format, por fjali nuk ben ende, thote vetem dua buke,  uje , eshte femije shume indiferent.
I kupton te gjitha cfare i them, por ka raste kur i therras nuk e kthen koken, vetem kur i bertas disa here, behem shume merak ndonje here se dhe te foluren e filloi vone, kur beri 2 vjec .
Me tregoni se cfare veprimesh dhe fjalesh thone femijet tuaj ne moshen 3 vjecare ju lutem!!
Faleminderit!
Përshëndetje!
Jam nje femer e sapomartuar.
Para nje muaji jam perdhunuar nga nga njerku i burrit.
Tani kam vonese te ciklit dhe kam frike te mesoj per atesine e bebes time.
Si mund ta zbuloj pa lindur?
Ka ndonje menyre?
Theksoj se edhe me bjrrin kam kryer marredhenie, por njerku i burrit sa here me sheh qe ve doren ne bark, qesh dhe kam frike se femia qe pres eshte i tij. Ju lutem nese dini menyre per te mesuar atesine e bebes pa lindur ma thoni! Jam ne ankth!
Mirembrema nena te dashura!
Desha nje informacion nga ju.
Kerkoj nie pune qe e merr dhe e ben ne shtepi.
Funksionon si puna qe qep kepuce ne shtepi.
Ne fakt ne vend te kepuceve, merr qep canta.
Isha e lutur te me tregonit nje lloj informacion per kete ose nese nuk dini dicka tjeter qe e punon ne shtepi.
Ju falenderoj!
Anonim...!
Përshëndetje te gjitheve! Kam një pyetje për ju. Kam që 6 muaj që kam lind me operim dhe ka 3-4 dite, që kam si therje ke plaga.
Deshta me pyet sa duhet kohe për me u shëru, sepse akoma si e e mpime rri vendi ku jam bëre operim?!
Më ndihmoni me dicka qe ti jap femijes 3 vjec !
15 kg nuk ha fare.
Jetoj në Greqi.
Çfare ti jap per oreks?
Pershendetje!
Anonim.
Uroj te jeni mire ju dhe bebat tuaj!
Doja te pyesja nenat e faqes se sa te sakte e tregon gjinine e bebit ekoja morfologjike.
Pyes sepse pak para ekos morfologjike me thonin djale
I pacchetti fissi sono da intendersi mensili approfittando dei pacchetti convenienti indipendentemente dalla presenza di festività, periodi d’inserimento, malattie o altro.

E’ prevista una riduzione del 50% dell pacchetto in occasione del periodo estivo (Giugno-Settembre).“La retta” è composta da un pacchetto fisso ed una quota giornaliera. Quest’ultima può essere detratta in caso di malattie ed assenze in genere, in quanto si riferisce ai giorni di effettiva presenza.

Il pagamento della quota fissa deve avvenire ad inizio mese, alla quale verrà aggiunta la somma relativa alla quota giornaliera del mese precedente.

La quota giornaliera comprende i pasti ed i pannolini (se i genitori volessero una marca particolare, dovranno provvedere a portarli a domicilio della Tagesmutter, questo non comporta la riduzione dell pacchetto fisso, così come per le creme.

Il pacchetto fisso comprende assistenza didattica, lenzuolino, coperta, asciugamani, ecc.

Costi in dettaglioOrario 07:30-13:30

Quota Pacchetto fisso mensile €310,00

Quota giornaliera stabile

€4,00

13:00 -18:30

Quota pacchetto fisso mensile €270,00

Nessuna quota giornaliera

07:30-16:30

Quota pacchetto fisso mensile €415,00

Quota fissa giornaliera €4,00

10:30-20:30

Quota pacchetto fisso mensile €430,00

Quota fissa giornaliera

€4,00

07:30-17:30

Quota pacchetto fisso mensile €430,00

Quota fissa giornaliera

€4,00

07:30-19:30

Quota pacchetto fisso mensile €450,00

Quota fissa giornaliera €4,00

Quota ore extra €5,00

In caso di ritiro o di rinuncia non si ha diritto alla restituzione delle quote già pagate, in caso di ritiri dovuti a gravi cause si riserva il diritto, ma non il dovere di restituire i pacchetti già pagati.

La Tages e il suo Ente gestore si riserva la possibilità di concordare orari e pacchetti con i genitori che presentassero necessità particolari quali turni di lavoro (part-time flessibile).


Ju lutem nena!
A keni bërë në privat analizën e gjakut periferik, dmth pervec gjak komplet?
Kjo eshte me e sakte si analize nqs e keni bere me thoni sa kushton ne privat gjithmonë?
Tungjatjeta!
Më thoni nena ju lutem nje bebe 5 muajshe, pse nuk duhet t'i jap qumesht lope, por pluhur per femijë?


Pershendetje nena te dashura!
Shpresoj te jeni me shendet ju dhe bebet tuaja!
Desha te marr nje mendim me teper rreth nje çështje, qe nuk e di nese e mundon dike ashtu si mua.
Jam shtatzene me fëmijën e 3-të.


Pershendetje!
Jam ne muajin e 9-të te shtatzanise dhe mjeku sot kur bera eko, mjeku me tha qe bebi ka kordon ne qafe, por me tha mos te shqetesohem se shume beba e kane!