Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

FollowersMirëmëngjes Bebe&Vogëlushë!
Ja çfarë kemi përgatitur për ditën e sotme.
ZEMRA  E  PARADITES
Grissini (shkopinj buke)
+ pelte frute (Banane)
+ Ujë Natyral mineral

DREKA
Sot makaronçin tip miniGuacka
Pershendetje Nena!
Kam vajzen 1 vjec, e dy jave.
Duhet t'i bëj vaksinën MMR, por siç e dini thuhet se kjo vaksinë shkakton Autizëm.
Nuk di si te bej, pasi ka rene dhe fruthi, rezikoj si tja bes si te mos ja bej. Mirpres mendimet tuaja ne baze te eksperiencave. Shkakton apo jo Autizem vaksina MMR ???
Pershendetje nena te dashura!
Une kam kohe qe perpiqem te ngel shtatzene dhe kete muaj kam perdorur clomid.
Dua tju pyes nëse keni pasur dhimbje ose therje në fund te barkut dhe dhimbje shpine ditet e para te shtatzenise suaj ?? Faleminderit !!
Pershendetje Bebe & vogelushe.
Jam 30 javëshe shtatzënë dhe do bëhem me vajzën e dytë.
A mund te me jepni ndonje sugjerim per ndonje emer. E kam qejf te jete i shkurter qe te thirret vetem at emer dhe mos te shkurtohet me teper. Vajza e madhe e ka emrin Mia. Ju falenderoj dhe ju perqafoj te gjithave..
Mirëmëngjes nena!
Jam shtatzane 31 jave isha ne kontroll mjeku me tha se eshte placenta perpara shkalles II-III te pjekurisë . Më pyeti nëse pi duhan, por unë nuk e konsumoj duhanin asnjëherë.
Bebi ishte me peshe 1800 gr.