Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Urgjent!
Mirembrema nena!
Kam nje pyetje urgjente!
Une neser e kam terminin e fundit, por neser doktoresha me therret per lindje e une nuk kam asnje lloj dhimbje, jam shume mire, po jam e hapur dy gishtërinj.
Me tregoni ju lutem mendimin tuaj!
Naten e mire!
Pershendetje Mama!
Jam 33 javëshe shtatzanë dhe analiza gjakut me ka dale me Trombocite te uleta 41.
Gjinekologia me ka drejtuar te nje hematolog.
Miredita Bebe&Vogëlushë!
Kam një djalë gati gjashtë muajsh dhe punoj ne nje aktivitet timin.
Kam mundesi t'a coj dhe djalin dhe babysitterin me vete ne pune.
Nuk e kam lene ne duart e te tjereve, qe nga lindja.
Pershendetje te gjitheve!
Doja te ndaja nje shqetesim me ju.
Kam vajzen 15 muajshe dhe i bera nje vizite te okulisti dhe me tha ka pak strabizem dhe me tha qe ti ve syze.
E dashur Bebe&Vogëlushë!
Kam tmerresisht nevoje për nje keshille.
Jam mami i nje vajze 9 vjeç, e cila cdo fundjave fle me kushurinjte njeri 5vjeç dhe tjetri 13, nga gjysherit. Duke qene se te gjysherit nuk ka shume krevate, detyrohen te flene bashke. Sidomos me kushuririn e madh vajza kohet e fundit me kerkon me ngulm te fleje.
Mirëmbrëma!
Jam 10 javeshe shtatzanë dhe tani po filloj të vë në dijeni të saj familjarët dhe miqtë e mi.
Nuk ishte e lehte Per ne te dy. E kam bërë me farezim....
Te gjithe habiten dhe nuk perpiqen t'a fshehin habine e tyre.
Me shohin sikur te kem kryer nje krim.
Me ka lindur një djalë, po me thanë mjekët ka të verdhin.
Të dashura nëna te Bebe&Vogëlushë!
Gezuar festen tuaj.
Do doja t'ju pyesja nese eshte me mire qe vajzen time t'a le te vetme, apo t'i bej nje moter a vella.
Mirëdita nëna!
Kam tre muaj që kam lindur vajzën.
Para gjumit ka shume qejf qumështin, nuk pranon as çajin, as kamomilin, as ujin, as çuçon, asgjë.
Mirembrema te gjithave! Ndihem perseri e mjere..!
Te parin e humba tre muajsh, tani prape i dyti, dy muajsh...
Plot gjakderdhje edhe kësaj radhe.
Bashkëshortin e kam gjithmone pranë.
Përshëndetje Bebe&vogelushe!
Jam mami i një bebi tre muajsh.
Doja t'ju pyesja nëse është vete karakteri i fëmijes sim, qe qan dhe do gjithe kohen ne krahe apo ka frike nga i ati?
Ca dite përpara Trembet nga babi  psh babi e la te qante, ne menyre qe t'i fliste Per t'a qetesuar, por jo në vend qe te qetesohej, inatosej dhe ulerinte.
Për fat u qetesua më vone.
Kur u ngrit nga gjumi nuk donte t'i afrohej i ati as per t'i folur.
A mund te mbese keq nje femije kaq i vogel?
A pëson traume?
Si te bej t'ja heq friken nga babi? Ai e merr ne krahë, i flet, i lexon libra, i kendon ninulla, por ajo sa e kupton shpërthen ne te qara.
I pres me padurim keshillat tuaja!
Faleminderit!


Pershendetje!
Me ndihmoni pak me numrin e klinikes Jeta te doktor Arben Pepa?
Gjeta nje numer, ne internet, por me del i mbyllur.
Shume faleminderit!
Pershendetje Bebe & Vogelushe!
Ju lutem ma publikoni mesazhin!
Kam djalin 2 vjec dhe problemi im eshte se me djersitet shume gjate kohes qe fle gjume. Analizat ja kam bere dhe i kane dale mire.
E vesh dhe e mbuloj lehte.
Ju lutem, kush nga ju nena e ka patur kete problem?
Si mund ta zgjidh, cfare mund te bej qe te mos djersitet kur fle?
Ju lutem me ndihmoni. I paci me jete bebushat.
Pershendetje!
Jam shtatzane ne muajin e shtate dhe gjinekologu me tha qe duhet te lind me operacion per shkak se jam 42 vjec.
A mund te me ndihmoni me sugjerimet tuaja, pasi un deri tani kam nje shtatzani mormale, pse te lind me operacion.
Theksoj se nuk kam lindur herë tjetër, e kam femijen e pare.
Faleminderit!