Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

FollowersE dashur Bebe&Vogëlushë!
Jam 47 vjec.
Verën e kaluar bëra një abort, ndoshta per shkak te moshes sime shume te madhe.
Mjeket ma keshilluan kete abort dhe burri kishte frike, se mos nga mosha ime fëmija do dilte bartës i handikap, mami i tij gjithashtu me thoshte, se je shumë e vjetër, pastaj edhe puna, qe mund t'a humbisja...


Jam në javën e 18-te te shtatzanise.

Nuk ndjej asnje gje per kete femije.
Theksoj se e kam kërkuar vete.
Ne fillim mendova hë se do kaloje, do dëgjoj rrahjet e zemres dhe do gezoj sic ben burri im, familjaret e tij, familjarët e mi, shoqet shokët. Te gjithe si te dehur nga gezimi, une nxij nga mengjesi ne darke.Te dashura nena!

Jam nëna e nje djali 3vjec. Une dhe babai i tij jemi te ndare dhe nuk besoj se do te kthehemi me bashke.

Keto dite ai me pyet shpesh pse ne dhe babi nuk jetojme bashke ne nje shtepi.E dashur Bebe&Vogëlushë!

Jam 34 vjeç.

Kam një djalë 8 vjec.

Djali im ka disa kohe, qe me shqeteson me disa veprime jo te hijshme qe ben.

Djali shfaq interesa për trupin tim dhe pjesët intime.

Psh. Kur bej dush dhe jo vetëm aty, por edhe gjate dites hyn ne banje dhe do te me preke gjoksin.E dashur faqja Bebe&Vogëlushë!

Do doja një mendje nga ju. Jam 32 vjec dhe jam e shëndetshme, pa asnjë lloj sëmundjeje as gjinekologjike as tjeter.

Ciklin e kam te rregullt, bej vrap, shkoj ne palester, nuk kam futur kurre cigare ne goje, asnjehere alkool. .


Ndihme ju lutemmm...
Si tja bej me djalin 6 vjec?
Qan ne gjumë, frigohet...


Ma publikoni nese ke mundesi!
Jam shtatzene 20 javeshe, por e mata tensionin edhe e kisha 60-20.
Piva lengje e uje me sheqer, por kam hallin e bebit.


Te dashura nena, me jepni nje mendim si nena, bashkeshorte e femra se une nuk po di me c'te mendoj e c'te bej.
Po shkruaj ne kete faqe si faqe ku nuk paragjykohet si ne te tjerat.
Jam ne prag ndarje me tim shoq me te cilin kemi dy femije, 7 vjec e 17 muajsh.
Kam kohe qe dyshoj fort se me tradheton, gje qe ja faktova para pak kohesh per te disaten here.


Ju lutem a mund ta publikoni pak?
Jam shtatezenë ne javen e 13 eshte shtatzania ime e dytë.
Para nje jave bera ekon bebi ishte mire kjo ka rendesi, por doktori më tha që e ke çun,


Pershendetje!
Nese e shihni te arsyeshme ju lutem publikojeni mesazhin tim.
Jam nje nene qe kam nevoj per rroba bebesh.


E dashur Bebe&Vogëlushë!

Jam një nënë 41 vjecare. Kam pasur fatin e keq të të perjetoj abortin spontan.

Dua patjeter të kem nje femije, por burri im nuk do me, sepse e kemi nje vajze.

Po më çmend ky burrë!


Pershendetje Bebe&vogelushe!

Jam një nuse e re, kemi një vit të martuar.

Problemi im i madh eshte nderhyrja e vjehrres, ne jeten tone si cift.

Asaj i ka vdekur burri dhe ka dy femije.


Pershendetje bebe vogelushë dhe ju nena te palodhura!

Shkruaj sot sepse fix para nje jave mu desh ti heq gjirin tim biri.

Teorikisht ishte gjeja e duhur per te bere, sepse i kishte mbushur dy vjec e 1 muaj para se ta largoja nga gjiri.