Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Per B&V uroj te jeni mire. Kam vajzen 3vjec dhe ka probleme me jashqitjen. Me del sh rralle. Me falni per fjalorin por behet kaps. 1here ne jav dhe me shum veshtiresi. I kam provuar gjithcka deri me tani. Kivi komposto kumbulle e bere vet dardha madje dhe klizem por asgje. Per te me ngren han.
Tungjatjeta!
Ju lutem anonim!
Si është ky test?
Pozitiv apo negativ ???🙂
Pershendetje!
Kam djalin 5 vjec dhe i jane bere bajamet.
Ka tre ditë me temperaturë dhe i mora Augumentine dhe nje spray Golapiol, por ka shume dhimbje fyti.
Cante kangur e markes BabyBjorn Denim. Eshte perdorur vetem disa here, por i mungon ambalazhi (eshte grisur). Eshte e lehte per ta veshur dhe hequr. E sigurte per femijen. Pambuk dhe lahet ne lavatrice. Eshte blere 160 euro me gjermani. Shitet 8000 lek.
Si ju duket fotoja?
Anonim ju lutem!
Pershendetje!
Po i drejtohem faqes tuaj, duke shpresuar qe mund te me jepni nje info, pasi ju ndjek dhe kam shpresë.
A mund të përfitoj lejen pas lindjes një nënë, qe femijen e ka lindur jashte shtetit, pa u kthyer per arsye shëndetsore, pasi po mbaron afati dhe po digjet leja .
Ju lutem me tregoni!
Jam shume ne merak!
Më është rrezuar vajza 8muajshe nga krevati.
Qau shumë mirëpo, me pas, u ndal.
Pershendetje!
Une jam ne javen e 14-të të shtatzanise dhe me dhemb shumë dhemballa e pjekurisë.
Pershendetje!
Nuk e di a jam sakte apo gabim, por pashë nje artikull ne internet, ku ju shpjegonit sa duhet te jete pesha e nje femije.
Kam gocen 3 vjec e 10 muaj.
Ka lindur 3 e 650 gram.
Ju lutem me ndihmoni! Vajza 4 vjec e gjysme me del shpesh per vete zgjohet dhe naten e thotë me dhemb barku dhe del per vete.
I kam dhene tasektan pluhur cdo 6 ore dhe meqe nuk i dolen parazitë ne analiza i fillova pak nestatin per myk shurup po e njejta situatë.
Tani me duhet te pres te martet per koprkulturen sepse vonon te dalë përgjigja.
Pershendetje.
Doja te pyesja nqs me duhet prokure per vajzen time 1 vjecare nga babai i saj per te udhetuar jashte shtetit.
Ose me sakte per te jetuar jashte shtetit.
Ky femije ka lindur gjate nje bashkejetese dhe eshte e njohur nga i ati.
Ne certifikate familjare e kam une.
Kam dhe vendim gjykate per ushtrimin e pergjegjesise prinderore. Si praktike ne kufi nga momenti qe nuk ke martese kerkojne prokure?
Nqs po, kane afat kohor? Vendimi i gjykates nuk thote asgje ne lidhje me kete pjese.
Faleminderit.
Pershendetje nena te dashura!
A ju ka ndodhur ndonjeres qe ta ketë dëgjuar zemren e bebes me vonesë?!
Mirëdita nëna!
Ka 10 ditë, që jam bërë nënë, po bebi shumë pak me flen.
Unë kam dhe gjirin tim po s'pi shumë.
Pershendetje nena :)!
Per arsye te crregullimeve ne cikel dhe tentimit per nje shtatzani, por pa sukses, doktori me ka thene te perdor 20 kokrra Duphaston, qe nga Dita e 5-të e ciklit, por
Pershendetje nena!
Mund të më thoni cfarë ka nqs një bebe 3-4 ditëshe i del gjak nga poshtë...?
Pershendetje!
Nëse ka mundësi, desha disa emra
Pershendetje nena!
Mund te me jepni informacion nga eksperiancat tuaja ju lutem. Bebi im eshte 5 javesh. Ka tre dite qe ka filluar te qaj dhe grindet vetem kur e fus ne gji. Nuk pi me shume se 5 min i qete pastaj fillon e heq gjoksin nga goja e fut prap e thith dy here e heq... sa fillon dhe kalon ne te qara pastaj.
Pershendetje bebe dhe Vogëlushë!
Desha te pyesja per dicka...
M'u bënë 5 ditë, qe me është vonuar cikli, por a dy ditë, qe shoh pak te turbullta.
Pershendetje!
Jam ne muajin e 7-te te shtatzënisë.
Do ju lutesha nese mundeni te me ndihmoni me ndonje emer te shkurter
Pershendetje te dashura mama!
Vajta bera viziten e pare gjinekologjike.
Jam 7 jave dhe doktori tha qe embrioni eshte ngjitur lart ne vezoren e djathte.
Pershendetje nena te faqes!
Doja te beja nje pyetje dhe kjo vlen me shumë, per nje gjinekolog..
Per rivaksinimin qe duhet bere per vitet nga 80-90, nqs e ke kaluar fruthin e vogel.
Pershendetje nena te dashura!
Kam vajzen 15 muajshe dhe dua t'ia nderroj shampo, pasi ia ka bere si kashte kjo qe ka.
Goca i ka floket kacurrela.
Pershendetje!
Kam gocen 2 vjec e gjysmë dhe nuk ja kam dhënë vitaminen D12, qe i jepet deri ne moshen 1vjec, sepse nuk ma ka dhënë doktoresha dhe jam ne merak.
Pershendetje!
Ju lutem mund te me ndihmoni me nje postim anonim?!
Pershendetje!
Kam djalin 3 vjet dhe gerrhet naten shume.
Pershendetje!
Kam vajzen 2 e gjysem dhe kam dy dite qe po i heq pampersin ..
Doja nga ju nena si keni vepruar sepse vajza s'me tregon fare.
E coj shpesh ne banjë, por s'e ben dhe ma ben me beckat..