Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers


Mirëmëngjes të gjithë miqve tanë Bebe&Vogëlushë!
Sot për programin ushqimor të ditës së Hënë kemi përgatitur:

Zemrën e paradites.
+ Kos (për fëmijë, me fruta, natyral, etj)
+ Ujë natyral.
Dreka.
Për vaktin e drekës kemi përgatitur:
Quinoa
+ djathë të grirë parmigiano
+ vaj ulliri ekstravirgjër
Për pjatë të dytë
Kungulleshka të zjera, me nenexhik, nen dhe susamë.

Vazhdon dreka me:
Djathë i copëtuar në kubikë lloj Branzi.
+ Bukë e freskët (një fetë e vogël ose panine)
+ Frut i freskët kiwi (e grirë me thikë, në formë kubikësh).
+ Ujë i freskët natyral.

Zemra e pasdites
Biskota Plasmon
+ Frutë e grirë (Kajsi të thara, të dishidratuara, të prera me thikë, në formë kubikësh)
+ Ujë natyral.


Darka.
Makaronçin formë Fusilli me ragù mish viçi (pak qepë e kaurdisur, pak rrënjë selinoje të grirë, pak domate, pak rozmarinë, për të aromatizuar salcën, të gjithë përbërësit për ragùnë të grirë hollë)
+ djathë i copëtuar lloji Branzi
+ mashurka jeshile të zjera
+ Frutë mandarinë
+ ujë i freskët natyral

Faleminderit që na ndiqni rregullisht Bebe&Vogëlushë! :)
Përshëndetje të përzemërta!


0 comments: