Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Pershendetje ye gjithave
Mbi te gjitha uroj te jeni mire.
Desha te kisha pak me shume informacion
Pershendetje
Kam kete biçikleten per femije 2-4 vjeç.

Po, po te themi te verteten, pa asnje pergjegjesi. Nuk marrin persiper pothuajse asgje, jo se e them une, por Steve Biddulph ne "Te rritesh femije meshkuj" te pakten keshtu thote, keshtu qe nese keni ankesa, mos mu drejtoni mua 😀. 
Pershendetje faqja bebe dhe vogelushe!
Une qe po ju shkruaj jam nje nene per here te pare dhe nuk kam mundesi ekonomike te blej nje krevat per gocen time .
Pershendetje.
Dua te pyes nenat e faqes se si ka qene experienca e juaj me spiralen?
Pershendetje!
Nje mendim tjeter nuk eshte asnjehere i tepert ndaj dhe po ju shkruaj 😁

E kujt prej nesh nuk i ka qelluar, te takoje ne jete, nje nga keto mamate me pordhe, por meqe jam me edukate (por edhe se mami me babin tim kane filluar te lexojne blogun e kush i duron, kur me marrin ne telefon dhe bejne kritizeret 😁😀😁😀) per gati gjithe postimin do i quaj, me dengla.
Cdonjera nga ne kalon nje faze te jetes, kur leshojme nga ato me rigon, por heret a vone na kalon, ndersa ketyre llojeve mamash nuk u kalon, gjithe jeten u rri mbi koke nje re, qe leshon ere dhe qelb dynjane.
Pershendetje nena të dashura!
Kisha një pyetje:
Pershendetje.
Kam per te dhuruar nje krevat bebesh, bashke me dyshekun.
Jane te gjitha te reja dhe te paperdorura.
Jane blere per kompletim te nje qendre per femije e cila funksionoi per disa arsye.
Pershendetje Bebè & Vogelushe!
Do te doja nje mendim nga nenat e kesaj faqeje.
Sot do te flasim pak per mamate me nerva.


E di, e di qe do komentoni me vrap, fol per vete, une jam e lumtur 😀.
Ju lutem me ndihmoni me disa emra goce!
Pershendetje,
nuk e di a mundet te ma postoni kete njoftim per shitje.
Nqse po ju falenderoj.
Shes nje set karroce Prenatal i perdorur.
Pershendetje nena te dashura.!
Kam disa dite qe kam ardhur nga Greqia dhe vajza nuk ha asgje me zor pak banane dhe biskota.
Me ka zene paniku.
Pershendetje!
Ju lutem nese dikush e kupton cfare eshte kjo fryrja, ne lakun e kembes djalit tim sepse sot e pashe qe s'e ka si tjetra dhe i dhemb kur ja prek.. 
Prsh B&V dhe ju nena te dashura.
Ju lutem me ndihmoni me nje emer djali te bukur dhe te vecante sepse kam hyre ne muajin e nente dhe akoma nuk kam gjetur nje emer qe te me pelqeje vertete shume.
Pershendetje te gjithave! Nese keni informacion mund te me sugjeroni ndonje doktor te mire kirurg per zgjidhjen e polidaktili apo sindaktili.
Miredita Bebe Vogelushe!
Jam nje vajze 22 vjec.
Kam filluar pune ne nje firme ku punojne shume kolege, te sjellshem te gjithe, pervec nje cifti kolegesh qe sillen shume keq me mua, sepse burri me ngacmon ne pune, ndersa gruaja zihet me mua, se eshte xheloze.
Pershendetje nena !
Ju shkruaj se jam ne nje hall te madh.
Jemi nje cift i sapomartuar dhe shume te rinj ne moshe.
Burri punon por te gjitha leket ne banke, sa here qe na duhen, nuk i terheq vete, por ia le mamit t'i terheqe.
Ose i terheq vete kur ka kohe dhe ia le ne dore mamase se vet.
Ajo vendos per gjithcka dhe mua kur me duhen leke duhet tia kerkoj vjehrres.
Pervec se me vjen shume zor, kur kerkoj ajo mezi mi jep.
Tani jam edhe shtatzane dhe me besoni sikletin o nena.
Pershendetje nena!
Si jeni?  
Doja tju kerkoja nje ndihme, sepse jam vetem ketu ku jetoj.
Kam 5 vjet qe jam martuar me nje italia, ne jugu i Italise.
Kemi nje femije por ai me dhunon, ka probleme mendore, merr ilace.
Mirembrema nena!
Po ju shkruaj per nje problem qe ka vellai im.
Ai eshte i martuar, ka nje vajze, por po pret nje femije jashte martese, pra nga nje grua tjeter.
Miredita nena.
Kam nje problem me djalin 16 muajsh.
Filloi te hedhe hapat e para kur ishte 14 muajsh, por u vra shume keq ne balle dhe na thane doktoret qe duhet qepur.
Mirembrema te gjitheve!
Po ju shkruaj hallin tim.
Kam njohur nje djale qe prej tre vjetesh, po nuk jemi te martuar.
Brenda ketij viti mora vesh qe isha shtatzane dhe si pasoje humba punen, por fatkeqsisht pesova abort dhe humba edhe femijen.
Te dashura nena te bebevogelushe, kam nje hall aq te madh sa me duket se po
cmendem.
Me burrin shkoj shume mire, edhe me vjehrrine gjithashtu. Me vret zoti te ankohem per ta.
Miredita Bebe &Vogelushe.
Jam e re ne faqe dhe doja te shkruaja ketu nje pyetje.
E kam keq martesen keto dy vitet e fundit. Burri ka ngelur pa pune dhe bertet gjithe kohes mua dhe femijeve.
Miremengjes Bebe!
Jam nje vajze 20 vjece dhe jam studente ne Tirane.
Cdo jave prinderit me cojne leke, por nuk me dalin per gjerat e nevojshme, si veshja, daljet, pushimet, leket per autobuz dhe per te ngrene mezi ia dal.
Pershendetje vajza!
Jam e vogel ne moshe, 16 vjec dhe po i perjetoj shume keq ndryshimet ne trup, sidomos sepse njeri gjoks eshte rritur shume, ndersa tjetri me ka ngelur pothuajse i thjeshte....
Pershendetje!
Jemi prinder te nje djali 20 muajsh dhe kemi pak kohe ne Itali (Nuvollento).
Shtepia qe sapo kemi marre ka vetem kuzhinen, si cdo fillim i veshtire nuk kemi mundesi te blejme nje shtrat per djalin,
Pershendetje!
Jam shume e shqetesuar per motren time me te madhe.
Ajo eshte shtatzane ne muajin e 3te dhe nuk shkon mire me burrin.
Ka filluar te pije shume duhanin.
Mirembrema nena! 
Ju ndjek gjithmone por eshte hera e pare qe ju shkruaj.
Po shkruaj dhe une historin time.
Jam 37 vjece dhe e kam njohur te fejuarin tim, italian, para 11 vjetesh.
Jam shume e merzitur sepse pas kaq vjetesh i fejuari im me tha troc qe nuk do te kemi femije bashke.
Miremengjes nena.
Kjo eshte nje faqe shume e vlefshme dhe serioze ndaj mora guximin tju shkruaj per dicka qe na ndodhi ne plazh.
Jemi ne Jug per pushime.
Faleminderit nese do te me qetesoni pak.
Miredita te gjitheve!
 Nga martesa ime me gruan kam dy femije vajzen 4vjec dhe djalin 7.
 Ne jemi ndare zyrtarisht para dy muajsh dhe jam njohur me nje vajze tjeter, te cilen dua tja prezantoj femijeve, por kam frike se nuk do duan me te me shohin.
Mirembrema nena! Si jeni? Kam nje problemshume te madh qe po me nxin jeten. Une vete nuk e mohoj, jam pak e crregullt ne shtepi, por nuk eshte se me ze pislleku. Di qe nuk jam maniake, por edhe ndonje pastertore e madhe nuk eshte se jam.... Problemi im eshte se kunata ime sa vjen im shoq ne shtepi i flet keq per mua, nuk ze gje me dore, nuk lan, nuk shplan, vetem rron per te cuar ne park femijet. Eshte e vertete une i shetis shume femijet e mi, nuk dua te rrine gjithe diten kycur duke degjuar tu shajne mamin vjehrra me kunaten. Nuk di cfare te bej. Ju lutem me jepni nje mendim! Si duhet te veproj? Mu nxi jeta duke u zene me burrin. Faleminderit per cdo koment!
Miremengjes nena te bebevogelushe. Dje ne mengjes dola per te blere veshje per vajzen time, qe lind pas tre muajsh. Ne nje dyqan te vogel ne Tirane pashe nje pale atlete shume te bukura dhe ju luta shiteses nje vajze te re te me ulte cmimin. Ajo me mosperfilljen me te madhe,pa u prekur se isha grua shtatzane me tha nuk ti jap, merri me kete cmim ose largohu zonje . Une e turperuar dola jashte, por kepucet me pelqenin shume, u ktheva dhe i thashe, mire po i marr me cmimin qe keni vene. Shitesja me ton akoma me te keq me perzuri dhe tha dil nga dyqani, se nuk ti shes kepucet. Kam ngelur pa fjale. Po a trajtohet keshtu nje grua shtatzane? Do doja te dija reagimin tuaj nese do ishit ne vendin tim, sepse kjo gje me ka tronditur. Faleminderit per cdo qetesim!
Pershendetje nena !
 Dua te udhetoj nga Amerika ne shqiperi me nje bebe 2 muajshe !
E doja te pyesja lejohet nje gje e tille ?
Faleminderit!
Pershendetje!
Ju lutem doja nje mendim nga nenat ne lidhje me vaksinen pasi vajza ime e beri vax e 2 mujorit ne dt 4 qershor ndersa te 4 mujorit ja bera sot. Po po me thoshin qe pse ja bere 2 dite para se nuk lejohet.
Pershendetje ju lutem nenave qe jetojne ne gjermani te me ndihmojne. Jam ne Gjermani si turiste por mesa shof me duhet te paraqitem ne spital te vizitohem. Prob, im eshte se kam 3 dite me sekrecione kafe dhe dhimbje te lehta ne fund te barkut. Periodat e fundit i kisha me dt.06.07.2018.. Dhe po me shqeteson ne fakt kjo situate se eshte hera e pare qe me ndodh.Kush me ndihmon ju lutem si mund te behet ne rastin kur je turist dhe te duhet ndihme mjeksore,dhe sdi as gjuhen? Faleminmderit....