Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

Followers

Pershendetje!
Ju kerkoj ndjese per shqetesimin.
Une kam nje karrige makine per moshen 1-4 vjec,
Pershendetje !
Shes karrige ngrenie per femije.
Eshte mjaft e mirembajtur dhe rripat e sigurimit jane funksionale.
Pershendetje.
Jam nje nene dhe kam nje cun 4vjec.Eshte
Eshte i gjate 104cm dhe peshon 18kg.
Ju lutem shumë faqja juaj a kishte pas mundesi ta publikoni letren time?.
Jam shtatzanë 24 javeshe.
Mjeket ne Kosove dhe Shkup më kanë thënë ta abortoj fëmijën, pasi ka defekt qiellezen dhe se ketu ne Ballkan nuk ka kso operacionesh
Përshëndetje Bebe & Vogëlushe!
Nëse mundeni doja të shisja karrocën e vajzës.
Është marke Gjermane Neo X3 set 3n1 .
Pershendetje!
Jam i interesuar per nje emer djali.
A ki gajle flokët  m'i shit qe kisha qit kerkesen per me shitur flokt?
Pershendetje!
Ju kerkoj ndjese per shqetesimin.Une
Une kam një  karrige makine per moshen 1-4 vjec.
Eshte perdorur vetem 1muaj.
Shumë të dashura bebevogelushe!
Po kaloj nje gjendje shume te erret.
Jam mami i katër fëmijëve të mrekullueshëm nga 12 vjec i madhi deri në 9muajsh më i vogli.
Keto kohet e fundit e kam humbur fare durimin,pak nga nevojat jetesore te familjes dhe fëmijëve e pak se nuk kam njeri te me ndihmoje.
Mirembrema nena!
Kam pesë muaj që kam lindur nje vajze.
Tani marrëdhënia me tim shoq është bërë shumë e ftohtë.
Dashuria per te mbetet gjithmonë e madhe, por deshira për marrëdhënie është pakësuar.
Si eshte e mundur?
Të dashura Bebe&Vogëlushë!
Jam mami i nje vajze 6vjeç, e cila dje paradite me pyeti, çfarë është: bësh dashuri? (e kishte degjuar ne televizor)
Pershendetje.
Qe pas lindjes se djalit, kam renie te madhe e flokeve. Me kanë rekomanduar kete shampo por spo shof asnje efekt. Sikur po me bien me shume.
Mirëdita Bebe&Vogëlushë!
Jam nëna e nje vajze te bukur 1vit e gjysmë. Jam 38 vjeç.
Kur linda vajzën me cezarian dhe shume vështirësi të mëdha pas lindjes, u ktheva nga materniteti dhe e gjeta burrin duke chatuar me një 18 vjeçare.
Mendoja se kishte nje histori me te, por ai me siguroi, se thjesht e kishte takuar rastësisht ne Facebook, thjesht shoqe, pa rendesi....
Mirëdita te gjitha nenave!
Kam një shqetesim, që më mundon shume.
Ne Janar te ketij viti me vdiq vjehrri, dhe vajza ime 5 vjeç e donte shume dhe ishte shumë e lidhur.
Për fat të keq keq vajza donte t'a shihte gjyshin për herë të fundit, para se të ndaheshin përgjithmonë.
Përshëndetje nena!
Kam një djalë 3 vjeç, që nuk e ka njohur të atin.
Kur më pyet ku eshte babi, i them se ka shkuar emigrant ne Itali, por i flas gjithmonë mire për te.
Nena ju lutem me ndihmoni!
Kam vajzen 6 javëshe dhe mi mblodhi cicka dhe mi dha dhe temperature.
Shkova te pediatri dhe me tha qe duhet te shkoja ne nje kirurg, sepse i ka mbledhur shumë.
Ja hapi pak dhe me tha tani eshte ok, por problemi eshte qe kur ia pashe tani aty dukej perseri qelb anash.
Përshëndetje nena te dashura!
Kam nje problem te madh, qe me ben te ndihem shume keq.
Kam nje djale 24 muajsh, që të dyja gjyshet i thërret mami
Jam munduar shume qe t'i shpjegoj qe jam une mami i tij, jo gjyshet.
Edhe sot paradite e thirri vjehrren time mami, por ajo nuk thote asgje, as mami im....
Asnje nuk ia shpjegon.
Pershendetje!
Dua te shes keto produkte per bebe.
Te gjitha 10000 lek reja ose (100 mije te vjetra).
Te gjitha pothuajse te reja, karrigia e ngrenies me shumë  e perdorur, po ne gjendje te mire, ndodhemi ne Tr, nuk i shes te ndara.faleminderit faleminderit
Faleminderit bebe dhe vogelushe nese e publikoni!
Pershendetje!
Kam disa gjera per te shitur dhe do ju falenderoja nqs do ruani privatesine.
Ju falenderoj!
Mirëdita nëna!
Jam ne nje gjendje shume te veshtirë.
Jam fejuar me nje djalë, që është ndarë, pak muaj përpara dhe ka nje vajzë 6 vjeçare.
Ka gati një vit e ca, që nuk banon më me to dhe vajza e tij pyet gjithnjë "a do bashkohen prapë mami me babin".
Pershendetje nena!
Jam shumë e shqetësuar! ka 2 javë me falni në shprehje kur e kryej jashtëqitjen kam edhe gjak.
Termin te mjeku e kam javen tjeter.
A ju ka ndodh ndonjeres dhe a eshte per t'u shqetësuar, sepse po lexoj në internet gjithçka keq po shkruan.
Miredita mama!
Jam 35 vjec.. Kam një fëmijë tepër te shkathet dy vjec e gjysmë.
Jam ne muajin e 9-të te shtatzanise.
Kam shumë nevoje per keshillat tuaja.
Përshëndetje faqes dhe ju nena te dashura!
Kanë kaluar 15 ditë nga përpjekje per nje fëmijë.
Dallohet ne test apo eshtë herët akoma?
Pershendetje bebe dhe vogelushe!
Kisha nje pyetje.
Në çfarë moshe i keni filluar larjen e
Pershendetje!
Ne 2017 po flasim per gjithe keto lloje ushqimesh artificiale, kur nena s'ka gji, ose kur s'e ngop femijen.. jo Nutriben e Aptamil...
Po ne 1980 kur një nene nuk kishte gji dhe as Aptamil e keshtu lloj qumesht pluhur. .. more si na kanë rritur?
Me qumesht lope te blere duke mbajtur radhën.
Pershendetje!
Kam vajzen tetë muajshe.
Pershendetje!
Jam shtatzanë ne muain e nëntë dhe do desha te pyesja cfarë eshte ajo gjëlpëra, qe quhet spinale dhe tjetra, qe quhet epidurale?
Përshëndetje!
Jam ne pritje te bebit tim te dyte, po meqe me vajzen nuk kam pasur qumesht gjiri, kam frike se nuk do kem dhe me ketë here.
Lejohet të shkosh në plazh, kur sapo ke zbuluar qe
Mirëmbrëma!
Jam ne hall me duhet nje kontakt me një doktor te mirë ne Elbasan.
Jam ne muajin e 5-të.
Kam perjetuar shumë strese dhe jam ne merak per femijen tim.
Tungjatjeta!
Më tregon dikush ju lutem?
Pershendetje!
Kam cunin 2 vjec.
Luan koken majtas-djathtas, kur i flas cfare po ben ndalon dhe qesh.
Pershendetje adm, përshëndetje dhe ju nena!
Kam djalin 14 muajsh, po mendoj ta dergoj ne kopsht.
Eshte femijë i dashur.
Mirëmbrema B&V!
Dua te shes karrocen Chicco Trio Sprint Bashke me canten
Cdo gje si ne foto
Pershendetje!
Kam disa muaj qe po provoj te mbetem shtatzënë,  per here te dyte, qe ne janar, por akoma nuk kemi asnje rezultat pozitiv, ciklin e kam te rregull cdo muaj.
Pershendetje!
Desha t'ju pyes cfare ju jepni per mengjes ne keto dite te nxehta te vegjlëve tuaj se këto te mite nuk po hane asgjë.
Pershendetje!
Kërkoj nje kopsht shtetëror ose privat pavaresisht cmimit.
Pershendetje!
Nese ben ta publikoni..!
Jam 38 javë shtatzane, por kur isha 35 jave me tha doktori qe beba peshon 2800, pastaj pas dy jave dmth ne javen e 37-të me tha se eshte 3500.
Mirëmbrema...!
Kam vajzen 11vjec dhe mami im do ta marrrë 10 dite ne Shqipëri.
Çfarë dokumentash duhen..?
Vajza ka nënshtetësinë italiane.
Faleminderit nqs me ndihmoni!