Reklame

Follow by Email

Facebook

Tekstet dhe disa nga fotot e ketij blogu mbrohen nga legjislacioni mbi te drejtat e autorit.. Powered by Blogger.

FollowersGjatë shtatzanisë duhet të përdorim përkujdesje natyrale.
Është provuar se japin goxha lehtësim.

Çaji me sherebelë.
Vini për të zjerë 7gjethe sherebele në 200 milimetra ujë dhe përdoreni për të bërë gargarë çdo dy orë.

Shurup qepe
Eshtë i mrekullueshëm për të lehtësuar kollën gjatë shtatzanisë, është njëkohësisht tretës gëlbaze dhe antibakterik.
Në një filxhan vendosni qepën të grirë në feta të holla, mbulojini me sheqer dhe lëreni të gërshetohen shijet me njëra tjetrën për pak orë. Nga kjo përbërje merrni 4-6 lugë në ditë.

Paketa me patate
Në një napë të pastër mbështillni pataten dhe e vendosim poshtë mjekrrës, për të qetësuar dhimbjen e fytit.


Mjalti
Një nga mjekimet natyrale është edhe Mjalti klasik, I cili ndihmon shumë në rast kolle gjatë shtatzanisë.

Shpëlarjet me ujë fiziologjik.
Shpëlarjet me ujë të ngrohtë dhe sodë buke.

Të pini shumë lëngje.

Mbani mend se duhet të kontaktoni mjekun tuaj para se të filloni trajtime të cdo lloji gjatë shtatzanisë.


0 comments: